Leczenie Ostryż

Czy przydatne?

+ | -

Definicja: Istnieje kilka odmian ostryżu. Kłącza rośliny zawierają do 5% mieszaniny żółtych barwników zwanych kurkuminoidami, wśród nich kurkuminę i dwudesmetoksykurkuminę, ponadto od 5 do 10% (w zależności od odmiany) olejku eteryczego o intensywnym zapachu, dużo skrobi, do 6% tłuszczu i tyle samo soli mineralnych obfitujących w mikroelementy.
Kłącza ostryżu działają żółciotwórczo, rozkurczowo, bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Zdobyły wielkie uznanie ludów Dalekiego Wschodu jako przyprawa i lek (patrz: LEKI ROŚLINNE). Dzięki zawartości kurkuminy pobudzają wątrobę do zwiększonego wytwarzania żółci, ułatwiają jej przepływ w przewodach żółciowych, przywracają naturalną kurczliwość pęcherzyka żółciowego i zwieracza Oddiego służącego jako wpust do dwunastnicy. Związki czynne kurkumy niszczą bakterie i likwidują wywołane przez nie stany zapalne. Kurkuma ma również działanie ochronne na miąższ wątroby.
Ostryż jest popularną przyprawą w krajach tropikalnych. W postaci sproszkowanej jest dodawany do wielu potraw. Wchodzi też w skład stosowanej na całym świecie ostrej przyprawy curry.
W latach 70. i 80. w polskich aptekach dostępne były preparaty zawierające wyciągi z kurkumy: SOLAREN (Herbapol), CHOLAGOL (CSRS), CHOLAGOGUM VEGETABILE (Nattermann, RFN) i TEMOEBILIN (Hamburg, RFN)

Inne udostępnione przez gabinet stomatologiczny na literę o

Kontakt we Wrocławiu:

ul. Jordanowska 26

Telefon: (71) 363-45-97

52-403 Wrocław

Gabinet dentystyczny poleca:

  • Oczu zapalenie Zębów rogówkizapalenia siatkówkizapalenia tęczówki i ciała rzęskowegozapalenia
  • Chinowe drzewo Zębów (Rubiaceae), pierwotnie występujące w Ameryce Południowej (Peru, Boliwia), a
  • Rywanol Zębów szczególnie na bakterie gram dodatnie, oraz przeciwpierwotniakowym. Używany
  • Tytoń Zębów amerykańskiego. Dla liści, które są surowcem w przemyśle tytoniowym, uprawia
  • Astemizol Zębów astemizolu.Działanie: Lek przeciwhistaminowy nowej generacji, wybiórczy

Przychodnia dentystyczna we Wrocławiu.

Co to jest Ostryż objawy.

Jak leczyć Ostryż definicja.